Reklam

Vali Ali Hamza Pehlivan’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı

Birlik ve beraberliğimize güç katan, milli ve manevi hislerimizi pekiştiren, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla kardeşlik hukukunu, akrabalık, komşuluk bağlarını kuvvetlendiren, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletler ile hayatımıza çok kıymetli manalar katacak olan bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılamanın huzurunu ve sevincini yaşamaktayız.   Kurban Bayramı tıpkı Ramazan Bayramı gibi pek çok […]

Vali Ali Hamza Pehlivan’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı
Vali Ali Hamza Pehlivan’ın Kurban Bayramı kutlama mesajı
Haber Merkezi
  • 2 Ağustos 2020 14:31

Birlik ve beraberliğimize güç katan, milli ve manevi hislerimizi pekiştiren, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularıyla kardeşlik hukukunu, akrabalık, komşuluk bağlarını kuvvetlendiren, yoksulu gözetme, yetimi sevindirme gibi güzel hasletler ile hayatımıza çok kıymetli manalar katacak olan bir Kurban Bayramını daha hep birlikte karşılamanın huzurunu ve sevincini yaşamaktayız.

 

Kurban Bayramı tıpkı Ramazan Bayramı gibi pek çok anlamlı mesajlar sunar insanoğluna. Kendimize, ailemize ve topluma karşı sorumluluklarımızı, hayatın gerçek anlamının, sahip olunan maddi imkânları sevgi ve merhametle paylaşarak manevi duyguları çoğaltmakta saklı olduğunu hatırlatır bizlere.

 

Fedakârlığın, teslimiyetin nişanesi olan Kurban Bayramı, sevgi ve hürmeti çoğaltmak, küslükleri, kırgınlıkları bertaraf etmek için bir fırsattır. Kardeşlik bağlarımız güçlendikçe ülkemiz, devleti ve milletiyle tek yürek tek bilek olmaya devam edecek, vatanımıza yönelik bozguncu, yıkıcı emelleri olanların planları dün olduğu gibi bugün de yarın da başlarına yıkılacaktır.

 

Kıymetli Şırnaklı Hemşehrilerim,

 

Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirmemiz için gerekli tüm önlemler alınmıştır. Bayram günlerinde trafiğin her zamankinden daha yoğun olacağı gerçeğinden hareketle sevincimizin üzüntüye dönüşmemesi için trafikte azami dikkatle seyredilmesi,emniyet kemerinin mutlaka takılması, hız yapılmaması,şeritlerin ihlal edilmemesi, direksiyonda cep telefonu ile konuşulmaması gibi bütün trafik kurallarına uyulması gerekmektedir.

 

İlimizde vatandaşlarımızın, Kurban Bayramı’nı koronavirüs ile mücadelede kontrollü sosyal hayat sürecine uygun şekilde geçirmelerini sağlamaya yönelik gerekli tedbirler de alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığımızın Genelgeleri doğrultusunda maske, mesafe, temizlik kurallarına ve alınan diğer bütün tedbirlere en üst düzeyde riayet edilmesi büyük önem arz etmektedir. Akraba, komşu ve yakınlarla bu tedbirlere uygun şekilde bayramlaşılması, Covid-19 bulaşma riskini artıran toplu taziye, bayram ve hasta ziyaretlerinin yapılmaması, toplu etkinlikler düzenlenmemesi; bu bağlamda kalabalıklar oluşturulmaması, maske ve mesafe kurallarına mutlaka riayet edilmesi gerekmektedir.

 

Bu tedbirler ışığında Bayram günlerinde Şehit ve Gazi ailelerimizi, yaşlı büyüklerimizi, engelli, yardıma muhtaç, kimsesiz vatandaşlarımızı unutmayarak hayır dualarını almaya çalışacak, toplu bayramlaşmalar yapamasak da gönül selamıyla kısa ziyaretler ve ağırlıklı olarak iletişim vasıtalarını kullanarak bayram sevincini yaşama ve yaşatma gayreti içinde olacağız.

 

Bu duygularla Şırnaklı değerli hemşehrilerimizin, aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en kalbi dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur, hayır ve iyiliklere vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Ali Hamza Pehlivan

Vali

office 365 lisans satın al