Reklam

‘’Artık yatırımlarımızı Batıya değil, kendi memleketimize Yapalım’’

TAŞKIN; Şırnak’lı iş adamlarını kendi bölgelerine yatırım yapmaya Davet Ediyorum DAİP Silopi ilçe Başkanı, TİM” Türkiye İhracatçılar meclisi, delegesi, Şırnak Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Silop’ili yatırımcı, İş adamı Şebap Taşkın, tüm Şırnaklı iş adamlarına seslenerek, artık yatırımlarımızı Batıya değil, kendi memleketimize şehirlerimize yapalım, bunu yaparken, aynı zamanda işsizliğin kol gezdiği Silopi Cizre, Şırnak, ve […]

‘’Artık yatırımlarımızı Batıya değil, kendi memleketimize Yapalım’’
‘’Artık yatırımlarımızı Batıya değil, kendi memleketimize Yapalım’’
baykal
  • 26 Ekim 2019 12:54
  • 2 Aralık 2019 12:07

TAŞKIN; Şırnak’lı iş adamlarını kendi bölgelerine yatırım yapmaya Davet Ediyorum

DAİP Silopi ilçe Başkanı, TİM” Türkiye İhracatçılar meclisi, delegesi, Şırnak Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Silop’ili yatırımcı, İş adamı Şebap Taşkın, tüm Şırnaklı iş adamlarına seslenerek, artık yatırımlarımızı Batıya değil, kendi memleketimize şehirlerimize yapalım, bunu yaparken, aynı zamanda işsizliğin kol gezdiği Silopi Cizre, Şırnak, ve diğer ilçelerimizde pırıl pırıl gençlerimize hem iş istihdamı sağlamış oluruz.

 

Hem de insanlarımızın Batıya mevsimlik işçi olarak gidip oralarda perişan olmaların önüne geçmiş oluruz, hem de doğduğumuz şehirlerimizin yaşam standardını yükseltmiş oluruz ve bu şekilde kısmen de olsa kendi topraklarımıza ola vefa borcumuzu da ödemiş oluruz, bundan dolayı ben şahsım adına herkesi kendi memleketlerine yatırım yapamaya çağırıyorum dedi.

Aynı zamanda tekstil atölyesi işleten TAŞKIN, önümüzdeki süreçte 150 kişilik bir kapasiteye dönüştürme projelerin yanı sıra, yine nasipse “Silopi’de” bir çok iş alanı ve isdihdamı alanlarının yaratılacağı projelerinin olduğunu aktaran Taşkın, Silopi’de buna benzer bir iki tekstil firması daha var, ve tabii ki Silopi’de sayıları 5’i geçmeyen başka Silopili değerli yatırımcılarda iş istihdamı yaratma adına örnek olmaktalar.

Bunlardan biride Yatırımlarını Kendi memleketinde yapan değerli kardeşim Şırnak Sanayi Odası Yönetim kurulu üyesi İş adamı Sevgili Mahmut Ökten’dir. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Dedi.

www.sirnakajans.com Haber/Dündar Sansür