Cizre’de Zırhlı araç kazası 3 Ağır yaralı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde ’de seyir halindeki araca, zırhlı aracın çarpması sonucu 3 kişi ağır yaralandı. Cizre ilçesinin Konak Mahallesi’nde, seyir halinde olan Halit Alpkan’ın kullandığı araca, arkadan gelen zırhlı araç çarptı. Son dönemlerde meydana gelen ve ölümlü sonuçlanan zırhlı araç kazalarına bir yenisi daha eklendi. Akşam saatlerinde yaşanan kazaya dair çevrede bulunan bir iş yerinden […]

Cizre’de Zırhlı araç kazası 3 Ağır yaralı
Cizre’de Zırhlı araç kazası 3 Ağır yaralı
baykal
  • Yayınlanma24 Ocak 2018 07:01
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:50

Şırnak’ın Cizre ilçesinde ’de seyir halindeki araca, zırhlı aracın çarpması sonucu 3 kişi ağır yaralandı. Cizre ilçesinin Konak Mahallesi’nde, seyir halinde olan Halit Alpkan’ın kullandığı araca, arkadan gelen zırhlı araç çarptı.

Son dönemlerde meydana gelen ve ölümlü sonuçlanan zırhlı araç kazalarına bir yenisi daha eklendi. Akşam saatlerinde yaşanan kazaya dair çevrede bulunan bir iş yerinden elde edilen görüntülerde, yol kenarında bulunan Ural tipi zırhlı aracın İpek yoluna girmesiyle kaza meydana geliyor.

Zırhlı aracın çarpmasının ardından Alpkan kontrolündeki araç, karşı şeritte bulunan TIR’a çarparak duruyor. Zırhlı aracın çarptığı araç kullanılamaz hale gelirken, Araçta bulunan şoför Halit Alpkan ile birlikte babası Mehmet Sait Alpkan ve kardeşi Hişyar Alpkan ağır yaralandı. Ağır yaralanan 3 kişi Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Özellikli bölge illerinde polis ve askerlerin kullandığı zırhlı araçların neden olduğu kazalar nedeniyle son iki yıldır çok sayıda ölüm ve yaralanma yaşandı. İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) açıkladığı verilere göre, bölge illerinde son iki yılda en az 23 kişi zırhlı araçların çarpması sonucu yaşamını yitirdi, 34 kişi de yaralandı.

 

Erzurum’da zırhlı polis aracı kaza yaptı: 3 yaralı

Erzurum’da özel harekat polislerinin içerisinde bulunduğu zırhlı araç buzlu yolda kayarak devrildi. Kazada 3 polis hafif şekilde yaralandı.

Öte yandan edinilen bilgiye göre, Erzurum’dan Tekman istikametine seyir halinde olan zırhlı araç, Köprüköy ilçesi yakınlarında devrildi. Kazada 3 polis hafif şekilde yaralandı. Yaralılar kaza yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılırken zırhlı araç ise yoldan çekildi. İZNEWS