Reklam

Milletvekilliği bitince tarlaya geri döndü

HDP eski milletvekillerinden Mehmet Ali Aslan, seçimde aday olmayınca soluğu köyünde alıp ailesiyle birlikte mercimek hasadına katıldı. HDP’den, 2 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday olmayan Mehmet Ali Aslan, Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyüne geri döndü.   Ailesiyle birlikte mercimek hasadına katılıp bağ budayan Aslan, “Aslında bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük” dedi. […]

Milletvekilliği bitince tarlaya geri döndü
Milletvekilliği bitince tarlaya geri döndü
baykal
  • 29 Haziran 2018 10:13

HDP eski milletvekillerinden Mehmet Ali Aslan, seçimde aday olmayınca soluğu köyünde alıp ailesiyle birlikte mercimek hasadına katıldı.

HDP’den, 2 dönem milletvekilliği yaptıktan sonra 24 Haziran seçimlerinde aday olmayan Mehmet Ali Aslan, Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Mercimekli köyüne geri döndü.

 

Ailesiyle birlikte mercimek hasadına katılıp bağ budayan Aslan, “Aslında bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük” dedi.

Mardin ve Batman’dan birer dönem HDP’den milletvekilliği yapan Mehmet Ali  Aslan, 24 Haziran seçimlerinde tekrar aday olamayınca Ankara’dan memleketi Mardin’in Midyat ilçesindeki Mercimekli köyüne dönen Aslan, vekillik döneminde de fırsat buldukça ailesine yardım ettiğini belirtti.

Aslan, şimdilerde kendisini köydeki işlere verdiğini söyledi. Köyde, ailesiyle birlikte mercimek hasadı yapıp bağ budayan Mehmet Ali Aslan, fiziken her ne kadar zorlansa da köy işlerini yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Köyde yaptığı işlerden aldığı zevki ruhen Ankara’da Meclis koltuklarından alamadığını söyleyen Mehmet Ali Aslan, “Bir nevi fabrika ayarlarımıza döndük. Biz de aslımıza geri döndük. Çocukluğumdan beri bu işleri yapıyordum. Şimdi yeniden bu işlerin başına döndük” diye konuştu.