Reklam

Silopi maske üretiminde yekvücut oldu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Gençlik Merkezinde bağlama ve gitar derslerinin verildiği kurs odasında artık maske üretimi yapılıyor. Büyük bir dayanışma örneğinin gösterildiği üretim merkezini ziyaret eden Kaymakam Sezer Işıktaş çalışanları tebrik etti. SİLOPİ GAZETESİ – Silopi Gençlik Merkezinde Koronavirüsten dolayı daha önce konferans salonu, müzik odası, satranç odası gibi faaliyetlerin yapıldığı sınıflar artık maske üretim tesisine […]

Silopi maske üretiminde yekvücut oldu
Silopi maske üretiminde yekvücut oldu
Haber Merkezi
  • 21 Nisan 2020 15:31
  • 29 Kasım 2021 10:57

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Gençlik Merkezinde bağlama ve gitar derslerinin verildiği kurs odasında artık maske üretimi yapılıyor. Büyük bir dayanışma örneğinin gösterildiği üretim merkezini ziyaret eden Kaymakam Sezer Işıktaş çalışanları tebrik etti.

SİLOPİ GAZETESİ – Silopi Gençlik Merkezinde Koronavirüsten dolayı daha önce konferans salonu, müzik odası, satranç odası gibi faaliyetlerin yapıldığı sınıflar artık maske üretim tesisine dönüştürüldü. Kurumlararası yekvücut şeklinde maske üretimine geçilen Gençlik merkezinde artık gitar ve bağlama sesi yerine dikiş makinesi, makas ve buharlı ütü sesi duyuluyor.

Silopi Kaymakamlığı bünyesinde Silopi Gençlik Merkezinde açılan gönüllü 20 kurs eğitmeni yanında Silopi Milli Eğitim müdürü Sait Uysal, Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bilen maske kesimine yardımcı olurken Ak Parti ilçe Başkanı Rana Tellioğlu, Gençlik Merkezi müdüresi Ayten Şimdi, Ak parti Kadın Kolları başkanı ve Kadın kültür merkezi müdüresi Gönül Ürgen, Silopi çok Amaçlı Toplum Merkezi (Çatom), Silopi Aile Destek Merkezi1 (ADEM), Silopi Aile Destek Merkezi2 (ADEM) ve 20 gönüllü kurs eğitmeni dikiş makinesine oturarak maske üretimi gerçekleştirdi. Gençlik Merkezini ziyaret eden Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş maske üretimi yapılan atölyede incelemede bulundu. Çalışmaların büyük titizlikle yapıldığını gören Kaymakam Sezer Işıktaş gönüllü çalışanları tebrik etti. Kaymakamlık bünyesinde oluşturulan ve yekvücut şeklinde üretimi yapılan tesiste günde 5 bin adet maske üretimi yapılacak. Maskeler, sağlık çalışanları, esnaflar, vatandaşlar ve şoförlere dağıtılacak.

Gönüllü olarak halk eğitim merkezi kursiyerleri ile bir arada maske üretime destek verdiğini söyleyen Ak parti Silopi ilçe Başkanı Rana Tellioğlu, “burada bulunan herkse gönüllü olarak geliyor. Belki çocuklarını bırakıp geldiler. Bizimde içimiz rahat etmedi. Destek olamaya geldik” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başverimli belediye Başkanı Medeni Tatar’da üretimi yapılan maskeleri ilçe genelinde dağıtılacağını söyledi.