Silopi’de ‘kitap kurdu’ yarışmasının sınavı yapıldı

Silopi ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez Ortaokul Koordinatörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile düzenlenen ‘Kitap Kurdu’ yarışmasının sınavı yapıldı. Türkiye geneli düzenlenen ödüllü kitap okuma yarışması olan ‘Kitap Kurdu’ yarışmasının sınavı Dicle Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesinde yapıldı. 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan yarışmaya ilçede 1200 kişi başvuru gerçekleştirdi. İki kitapçık halinde […]

Silopi’de ‘kitap kurdu’ yarışmasının sınavı yapıldı
Silopi’de ‘kitap kurdu’ yarışmasının sınavı yapıldı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma12 Mayıs 2024 21:53

Silopi ilçesinde Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez Ortaokul Koordinatörlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliği ile düzenlenen ‘Kitap Kurdu’ yarışmasının sınavı yapıldı.

Türkiye geneli düzenlenen ödüllü kitap okuma yarışması olan ‘Kitap Kurdu’ yarışmasının sınavı Dicle Ortaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesinde yapıldı. 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan yarışmaya ilçede 1200 kişi başvuru gerçekleştirdi. İki kitapçık halinde toplam 120 soru soruldu.


Sınav çıkışı duygularını anlatan Sukeyna Bilen, “sınavım, kitapları okuyarak anladığım için kolay geçti. Bence kitapları okuyarak anlayanlara pek zor bir sınav değildi. Yapabileceğimiz türden bir sınavdı” dedi.
Emir Bagı sınavının iyi geçtiğini söylerken, Sudenaz Keskin de “kitap kurdu olarak okulumuza duyuru yaptılar. Bende katıldım. Sınav çok güzeldi. Bu etkinlilerin devam etmesini istiyorum” dedi.
Fatmanur Bilgin de “Bugün Tügva yarışmasına katıldık. Kitaplar okuduk. Bütün arkadaşlarıma başarılar dilerim. Bugün sınava girdik. Çok güzeldi. Heyecanlıydım. İyi geçti” diye konuştu.
Sınav hakkında bilgilendirme yapan Tügva Silopi ilçe Başkanı Fırat Haşimoğlu, “Türkiye Gençlik Vakfı’nın Türkiye genelinde düzenlediği kitap kurdu yarışmamızı sınavımızı çok şükür gerçekleştirdik. Silopi geneli 1200 öğrenci kaydımızı başvurumuzu aldık. Sınavlarımızı iki okulda düzenledik. Sınava giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.