Reklam

ERBİL VALİSİ VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN ŞIRNAK ZİYARETİ

Erbil Valisi Omed Xoshnaw, Erbil Milletvekili Şivan Zerari  ve Tarım Genel Müdürü Hayman Murad Hasan, Erbil Belediye Başkanı Karzan Abdulhadi Taha ve beraberindeki heyet Şırnak’ın Cizre ilçesinde Ticaret Ve Sanayi Odasına ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldiler. Ziyaret programında Cizre Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mesut İverendi, Yönetim […]

ERBİL VALİSİ VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN ŞIRNAK ZİYARETİ
ERBİL VALİSİ VE BERABERİNDEKİ HEYETTEN ŞIRNAK ZİYARETİ
Haber Merkezi
  • 6 Mayıs 2024 19:13

Erbil Valisi Omed Xoshnaw, Erbil Milletvekili Şivan Zerari  ve Tarım Genel Müdürü Hayman Murad Hasan, Erbil Belediye Başkanı Karzan Abdulhadi Taha ve beraberindeki heyet Şırnak’ın Cizre ilçesinde Ticaret Ve Sanayi Odasına ziyarette bulunarak Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ile bir araya geldiler.

Ziyaret programında Cizre Ticaret Ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mesut İverendi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil Selçuk, Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ürük, Meclis Başkan Yardımcıları Mesut Yıldızgörer ile Veysel Şık ve Meclis Üyeleri Abdullah Doğala, Hacı Kaya, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mehmet Budak, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Mehmet Sabih Aykut ile Cemal Özdemir hazır bulundular.

Cizre Ticaret Ve Sanayi Odasına yaptıkları ziyaretleri için Erbil Valisi Xoşhnav ve heyetine teşekkür eden Başkan Yıldırım, iki ülke arasındaki kardeşlik bağını daha da ileriye götürmek istediklerini söyleyerek, ziyaretlerini çok önemsediklerini ifade edip Erbil Valisi ve heyetine teşekkür etti.

Güncel konuların konuşulduğu ziyarette özellikle kalkınma yolu projesi ve Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimizin özellikle üstünde durdukları, Cizre Kara Limanı projesi hakkında fikir alış verişi yapıldı. Toplantıda ayrıca Süleymani’ye yolunda yaşanan sorunlar ve Erbil’de Ticari faaliyetlerini sürdüren Tüccarların yaşadığı sorunlar Vali Xoshnav’a iletildi.

Erbil Valisi Xoshnav Başkan Yıldırım’a teşekkür ederek, Cizre TSO heyetini Erbil’de ağırlamak istediklerini dile getirerek, toplantı ile hem Erbil’deki tüccarın hem de Erbil’e ihracat yapan tüccarların sorunların görüşüleceğini ifade etti. Ziyaret sonunda hediye takdiminde bulunuldu.