Google News

ŞIRGAY’DAN ASILSIZ İDDİALARA CEVAP

Son Güncelleme :

14 Ocak 2022 - 13:21

ŞIRGAY’DAN ASILSIZ İDDİALARA CEVAP

Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY) Başkanı Halil Coşkun Azizoğlu Yeni Şırnak Gazeteciler cemiyeti tarafından cemiyetine yapılan asılsız iddialarına cevap verdi.


Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY) Başkanı Halil Coşkun Azizoğlu 10 Çalışan gazeteciler gününde Yeni Şırnak Gazeteciler cemiyeti tarafından bir yerel gazete sitesinde yapılan açıklamaya tepki gösterdi.


Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY) Başkanı Halil Coşkun Azizoğlu tarafından yapılan açıklamada, “Yeni Şırnak Gazeteciler Cemiyet başkanlığının, cemiyetin adını kullanarak ‘Var Olma’ çabası içinde olan şahıslara itibar edilmemesi gerektiğine yönelik açıklamaya ilişkin cevabımızdır.
Şahsım olarak Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti 09-11-2021 tarihli 73-005-086 Kütük sıra numarası ile yasalara uygun bir şekilde kurulan ŞIRGAY’ın başkanlığını yapmaktayım.


Bu göreve getirilmemde gerekse uzun yıllar ulusal ve uluslar arası birçok basın kuruluşunda görev almam, gazetecilik yapmam ve buna yönelik birçok çalışmaya imza atmış olmam nedeniyle cemiyetin başkanlığını yapmaktayım.
Birçok önemli haberin, konunun ve projenin altına imza attığım kamuoyunca bilinmektedir. Nitekim arşivler incelendiğinde bütün yapılan çalışmalar çok rahatlıkla görülebilmektedir. Bir gazeteci olma vasfının yanında ayrıca sosyal sorumluluk ve topluma karşı gönüllü bir birey olarak birçok sivil toplum projesinde, Avrupa birliği projelerinde, SODES projelerini yürüttüğüm ve yaptığım kamuoyunca bilinmektedir.


(11-01-2022) tarihli Yeni Şırnak Gazeteciler cemiyeti tarafından Şırnak olay gazetesinin internet sayfasında gerekse beni ve gerekse başkanlığını yaptığım Cemiyeti hedef alan açıklamalar kabul edilemez had aşan açıklamalar olduğunu ifade etmek isterim.


Şırnak Valiliğinin Şehr-i Nuh otelde düzenlemiş olduğu 10 Ocak çalışan gazeteciler günü programına bir gazeteci olarak şahsım aynı zamanda başkan olarak Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY) adına katılım sağladım.
Kesinlikle bu sıfatlarım dışında herhangi bir talebim yada katılımım olmamıştır. Hiçbir Cemiyeti, üyelerini protokol karşısında zor durumda bırakmak gibi bir amacım olmamıştır. Aksine bütün gazetecilerin ve yerel basının daha iyi koşullarda çalışması ve her türlü sorunların çözümü için mücadele etmekteyiz.
Kamuoyunda tanınan biri olarak Yeni Şırnak Gazeteciler Cemiyeti başkanı olarak tanıtmam mümkün değildir. Kaldı ki yapmış olduğum Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY) başkanlığını yapmaktayım. Bu nedenle hiçbir ek sıfata ve tanıtıma ihtiyaç duymamaktayım bunu gerektiren bir nedende söz konusu değildir.
Kamuoyuna en derin saygılarımla” ifadeleri yer aldı.