ŞIRNAK’TA EZANI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLEDİ

Şırnak ve ilçelerinde imam hatip okulları arasında düzenlenen ezanı en güzel okuma yarışmasının finali Silopi ilçesinde yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması” ortaokullar arasında düzenlediği yarışmanın Şırnak İl Finali Silopi İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde Silopi Vali Kamil Acun Külliye camisinde yapıldı. Programa Silopi ilçe Milli […]

ŞIRNAK’TA EZANI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLEDİ
ŞIRNAK’TA EZANI EN GÜZEL OKUMA YARIŞMASI DÜZENLEDİ
Haber Merkezi
  • Yayınlanma27 Aralık 2021 11:29

Şırnak ve ilçelerinde imam hatip okulları arasında düzenlenen ezanı en güzel okuma yarışmasının finali Silopi ilçesinde yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma Yarışması” ortaokullar arasında düzenlediği yarışmanın Şırnak İl Finali Silopi İmam Hatip Ortaokulu koordinesinde Silopi Vali Kamil Acun Külliye camisinde yapıldı.

Programa Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 

İl merkezi ve ilçelerden katılan öğrenciler sırayla ezan okuyarak puanlamaya tabi tutuldu. Yarışmada Silopi İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Muhammed Tokay ezanı en güzel okuyarak birinci oldu. Güçlükonak Boyuncuk İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Miraç Şen ikinci, Cizre Şehit Ömer Halis Demir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Mustafa Tek ise üçüncü oldu. 

Birinciliği için çok sevinçli olduğunu dile getiren Muhammed Tokay, başarısına katkı sunan hocalarına teşekkür etti. 

Ezan okuma yarışmasının il finalini düzenlediklerini söyleyen Silopi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Selahattin Dizlek, “katılım oldukça yoğundu. İl ve ilçelerden katılımcılarımız oldu. Yarışmamız çok güzel geçti. Öğrencilerimiz gayet başarılıydı. Jürimizin değerlendirmesi sonucu ilk 3 belirlendi ve ödülleri takdim edildi. Bu yarışmanın amacı birinci, ikinci ve üçüncüyü belirlemek değildir. Asıl amacımız öğrencilerimizi İslam medeniyetinin namazla var olmuş olan namaza çağrı ibadetini layıkıyla, güzel bir şekilde öğrencilerimize öğretmekti. Bu anlayışı onların gönüllerine yerleştirmekti. Rabbim onlara muvaffakiyetler versin” dedi.