Reklam

Şırnaklı iş kadınından Engelli depremzede çocuklara tekerlekli sandalye desteği

Asrın felaketi olan 6 Şubat depremi ardından Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya göç eden 3 engelli çocuğu olan aileye hayırsever Şırnaklı iş kadını tekerlekli sandalye desteğinde bulundu. 6 Şubattaki asrın felaketi olan Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin etkili olduğu 11 kent arasında yer alan Kahramanmaraş’tan komşu il Şanlıurfa’ya göç etmek zorunda kalan 3 […]

Şırnaklı iş kadınından Engelli depremzede çocuklara tekerlekli sandalye desteği
Şırnaklı iş kadınından Engelli depremzede çocuklara tekerlekli sandalye desteği
Haber Merkezi
  • 29 Mart 2023 13:57
  • 30 Mart 2023 08:01

Asrın felaketi olan 6 Şubat depremi ardından Kahramanmaraş’tan Şanlıurfa’ya göç eden 3 engelli çocuğu olan aileye hayırsever Şırnaklı iş kadını tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

6 Şubattaki asrın felaketi olan Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin etkili olduğu 11 kent arasında yer alan Kahramanmaraş’tan komşu il Şanlıurfa’ya göç etmek zorunda kalan 3 engelli çocuğu olan aileye hayırsever aktivist Şırnaklı İş kadını Semire Azizoğlu tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

6 Şubat’taki depremlerin ardından alt yapısı çöken ve yıkıcı özellikteki artçı depremlerin sürdüğü deprem bölgesinde yüzbinlerce insan çevre illere göç etti. Göç etmek zorunda kalan 3 engelli çocuğu olan Devebakan ailesini yalnız bırakmayarak tekerlekli sandalyeleri kendilerine ulaştırılmak üzere kargoya teslim edildi.

Her birey birer engelli adayıdır sözü bu asrın felaketinin ardından daha belirgin hale geldi diyen aktivist hayırsever Şırnak’lı iş kadını Semire Azizoğlu, az çok demeden her fert kendinde o sorumluluğu taşıyarak desteklerini sunması gerekliliğine inancımdan dolayı bu özel gereksinimli kardeşlerime tekerlekli sandalye konusunda destek sunmaya çalıştım. Temennim bu felaketleri bir daha yaşanmaması ile yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar vefat eden canlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. dedi.