TATAR‘’Bende bir engelli babasıyım bu acıyı çok iyi biliyorum’’

Engelli Babası Usta’dan Engellilere ÜCRETSİZ HİZMET ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde oto elektrik ustası Mahmut Tatar, engellilerin arızalanan araçlarını ücretsiz tamir ediyor. Kendi kızının da engelli olduğunu söyleyen Tatar, “Geçenlerde iki engelli arkadaşımız yanıma geldi ve araçları bozulduğu için evde mahsur kaldıklarını söyledi. O an çok zoruma gitti ve o acıyı çok iyi bildiğim için ücretsiz bakım […]

TATAR‘’Bende bir engelli babasıyım bu acıyı çok iyi biliyorum’’
TATAR‘’Bende bir engelli babasıyım bu acıyı çok iyi biliyorum’’
baykal
  • Yayınlanma1 Eylül 2018 08:58
  • Güncelleme2 Aralık 2019 09:50

Engelli Babası Usta’dan Engellilere ÜCRETSİZ HİZMET

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde oto elektrik ustası Mahmut Tatar, engellilerin arızalanan araçlarını ücretsiz tamir ediyor. Kendi kızının da engelli olduğunu söyleyen Tatar, “Geçenlerde iki engelli arkadaşımız yanıma geldi ve araçları bozulduğu için evde mahsur kaldıklarını söyledi. O an çok zoruma gitti ve o acıyı çok iyi bildiğim için ücretsiz bakım ve onarım yapmaya karar verdim” dedi.

Engelli babası Usta’dan Engellilere ücretsiz Bakım ve Onarım Hizmeti

Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Oto elektrik servisi engelli araçlarını ücretsiz olarak tamir edecek. Tekerlekli sandalye tamirinde büyük mağduriyetler yaşayan engelliler bundan sonra akülü araçlarının bakım ve tamirlerini ücretsiz olarak tamir ettirebilecek.

‘’Bende bir engelli babasıyım bu acıyı çok iyi biliyorum’’

Engelli yatalak çocuğu olan oto Elektrik servisinin sahibi ve ustası olan Mahmut Tatar, “Bölgemizde engelli araçlarını tamir edecek servis olmadığı için engelli kardeşlerimiz bazen 10 gün 20 evde mahsur kalabiliyorlar. Geçenlerde iki engelli arkadaşımız yanıma geldi ve araçları bozulduğundan dolayı evde mahsur kaldıklarını söylediler. O an çok zoruma gitti ve o acıyı çok iyi bildiğim için artık bundan sonra ücretsiz bakım ve onarım yapacağım dedim çünkü bende yatalak bir engellinin babasıyım benim de çocuğum yatalak ve yatağa mahkum, şükürler olsun Rabbime ben bu acıyı çok iyi biliyorum.  Engellilerimizin tekerlekli araç tamirine büyük paralar harcamak zorunda kaldıklarını görünce böyle bir karar alıp bundan böyle tüm engellilerimizin araçlarını ücretsiz tamir etmeye başladım. Bu engelli kardeşlerimize vereceğimiz hizmetimiz Silopi ile sınırlı değildir. Amacımız tüm Şırnak genelinde yaşayan engelli kardeşlerimize hizmet verebilmek. Engelli kardeşlerimize Vereceğimiz bu hizmet tamamıyla ücretsiz olacaktır.”

Örnek davranışa Engelliler Derneği ve Rehabilitasyon Merkezinden TEŞEKKÜR ve PLAKET

Silopi Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer ile Özel Öz Nur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdiresi Semire Coşkun ile Silopi Sağlık-Sen ilçe Başkanı Hasan Ökten,  Silopi ilçe merkezinde engelli bireylerin akülü ve aküsüz araçlarının tamirini ücretsiz olarak yapma kararı alan Mahmut Tatar ustayı yerinde ziyaret ettiler. Bu örnek davranış ve önemli projesinden dolayı plaket takdim edilerek teşekkür edildi.

 

Engelliler Derneği Başkanı o Ustanın ellerinden öptü

Ücretsiz hizmet vereceğini duyuran Mahmut Tatar’a Plaketi takdim eden Silopi Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer;ustamızın bu örnek davranışını dün öğrendim hemen aradım ve dedim ki yarın senin misafirinim ve gelip ellerinden öpeceğim dedim çünkü bu tarz bir hizmet bölgemizde yoktu tüm engelli kardeşlerim adına teşekkür ediyorum.

Özel Öz Nur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdiresi Semire Coşkun “Malum yolarımızın durumu ve tabiki araçların kalitesinden dolayı kullanılan akülü ve aküsüz tekerlekli sandalyeler kısa zamanda arızalanabilmektedir. Böyle sıkıntılar da engelli kardeşlerimizin kendileri ve yakınları içinde istenmeyen sonuçlar sebebiyet verebiliyor. İlçemizde akülü ile aküsüz tekerlekli sandalyelerinin bakım ve onarımını yapacak bir tamir evinin olmayışı ve maliyetlerinin yüksek olması engellilerimiz büyük mağduriyetler yaşatabiliyordu ama artık bundan sonra bu örnek davranışı sergileyen değerli ustamız Mahmut Tatar’ın sayesinde bu sıkıntıların yaşanmayacak olması bizleri mutlu etti.

Akülü tekerlekli aracını ücretsiz olarak tamir eden Fiziksel engelli Emin Zeyrek‘’İlçemizde işin akülü tekerlekli araç tamirhanelerin olmaması ve şehir dışında olması nedeniyle ciddi ulaşım engeli ile karşı karşıya kalıyorduk. Tekerlekli sandalye kullanan biz engellilerin kullandığı araçların tamiratı ve bakımını bundan sonra ilçemizde ve ücretsiz olarak yapabilmek bizlerin ve ailelerimizin sırtından büyük bir yük kalkmış oldu. Bu hizmeti verecek olan Mahmut Ustamızdan Allah razı olsun. Dedi.