Reklam

Başkan Atan, “kadınlarımızın karar mekanizmalarında görev alması bizleri gururlandırıyor”

Ak Parti Şırnak Kadın Kolları İl Başkanlığı merkez ve ilçelerde seçilmiş kadın muhtar ve Belediye Meclis üyelerini ziyaret ederek günlerini kutladı. Günün anlam ve önemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Atan:”Ak kadrolar olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Şırnak il ve ilçelerimiz de yerel yönetimlerde artık kadın muhtar ve 19 kadın Belediye Meclis üyemiz var. Kadınların artık vitrinde […]

Başkan Atan, “kadınlarımızın karar mekanizmalarında görev alması bizleri gururlandırıyor”
Başkan Atan, “kadınlarımızın karar mekanizmalarında görev alması bizleri gururlandırıyor”
Haber Merkezi
  • 6 Aralık 2020 19:25
  • 10 Aralık 2020 19:39

Ak Parti Şırnak Kadın Kolları İl Başkanlığı merkez ve ilçelerde seçilmiş kadın muhtar ve Belediye Meclis üyelerini ziyaret ederek günlerini kutladı.

Günün anlam ve önemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Atan:”Ak kadrolar olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Şırnak il ve ilçelerimiz de yerel yönetimlerde artık kadın muhtar ve 19 kadın Belediye Meclis üyemiz var. Kadınların artık vitrinde değil işin mutfağında yer alması, karar mekanizmalarında görev alması son derece bizleri gururlandırıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık 1934 yılında kadınlara vermiş olduğu bu hakkın devamında ayırımcılığa uğramadan seçilme hakkımızı kazandığımız ikinci bir dönüm noktası olarak 31 Ekim 2013 tarihini ve seçilerek büyük millet meclisimizde yemin edebilme hakkını kazandığımız 7 Haziran 2015 tarihini bu günün yanında anmaktan gurur duyuyoruz.T.B.M.M’inde ve Yerelde kadınlara işin mutfağında bizlere inanarak gerçek anlamda görev ve sorumluluk veren Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum.Ayrıca elim bir kaza sonucu kaybettiğimiz Kasrik Belde Belediye Meclis üyemiz merhume Mahire Şahin’i rahmetle anıyorum”dedi.