Reklam

Kızılay Silopi’de Gıda Yardımında Bulundu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Türk Kızılay ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı dağıttı. Türk Kızılay Şırnak şubesi il genelinde düzenlediği yardım kampanyasını Silopi’de devam ettirdi. Silopi’de daha önceden belirlenen 35 ihtiyaç sahibi aileye Kızalay ekibi tarafından gıda kolilerinin dağıtımı yapıldı. Yardımları alan aileler Kızılay ekiplerine teşekkür etti. Kızılay Şırnak Şube Başkanı Muhittin Benek, “2024 yılı Ramazan kampanyamız […]

Kızılay Silopi’de Gıda Yardımında Bulundu
Kızılay Silopi’de Gıda Yardımında Bulundu
Haber Merkezi
  • 10 Nisan 2024 22:40
  • 15 Nisan 2024 08:45

Şırnak’ın Silopi ilçesinde Türk Kızılay ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı dağıttı.

Türk Kızılay Şırnak şubesi il genelinde düzenlediği yardım kampanyasını Silopi’de devam ettirdi. Silopi’de daha önceden belirlenen 35 ihtiyaç sahibi aileye Kızalay ekibi tarafından gıda kolilerinin dağıtımı yapıldı. Yardımları alan aileler Kızılay ekiplerine teşekkür etti.

Kızılay Şırnak Şube Başkanı Muhittin Benek, “2024 yılı Ramazan kampanyamız devam etmektedir. Bu kapsamda sorumluluk sahamız olan Silopi, Şırnak merkez, Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak’ta ramazan yardımlarımız devam etmektedir. Bu kapsamda İl merkezinde ve ilçelerimizde bugüne kadar yaklaşık 1100 gıda kolisi dağıtmış bulunmaktayız. Et konserve, kuşbaşı kavurma toplam 700 adet vermişiz vatandaşlarımıza. Bunun dışında 200 aileye ekmek yardımında bulunuyoruz. 200 ailenin günlük ekmek ihtiyacını karşılıyoruz. Yine 5 bin kişiyi bu saate kadar giydirdik. Halen devam ediyoruz. Bunun dışında Şırnak ve ilçelerinde toplamda 1660 kişiye kişi başı 2000 Tl olmak suretiyle nakdi zekat yardımında bulunduk” dedi.