Şırnak ESOB Başkanı Haşimoğlu’ndan Kredi Faiz artışı ile ilgili açıklama

Esnaf Sanatkarlarımıza Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla Halkbank tarafından daha önceden kullandırılmış olan hazine destekli kredilerin devam eden taksit ödemelerine Halkbank Genel Müdürlüğünce faiz güncelleme uygulamasını büyük bir üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden Şırnak ESOB Başkanı Heşar Haşimoğlu; yıllarca her türlü ekonomik buhranda en çok etkilenen esnaf ve sanatlarımızın son dönemlerde pandemi, döviz dalgalanmaları ekonomik […]

Şırnak ESOB Başkanı Haşimoğlu’ndan Kredi Faiz artışı ile ilgili açıklama
Şırnak ESOB Başkanı Haşimoğlu’ndan Kredi Faiz artışı ile ilgili açıklama
Haber Merkezi
  • Yayınlanma16 Mayıs 2024 05:36

Esnaf Sanatkarlarımıza Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla Halkbank tarafından daha önceden kullandırılmış olan hazine destekli kredilerin devam eden taksit ödemelerine Halkbank Genel Müdürlüğünce faiz güncelleme uygulamasını büyük bir üzüntü ile karşıladıklarını ifade eden Şırnak ESOB Başkanı Heşar Haşimoğlu; yıllarca her türlü ekonomik buhranda en çok etkilenen esnaf ve sanatlarımızın son dönemlerde pandemi, döviz dalgalanmaları ekonomik krizler derken belini doğrultamamakta ve Ancak krediler ile ayakta duran küçük esnafımıza yapılan bu uygulamanın ivedilikle gözden geçirilerek yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir. Dedi.

Başkan Haşimoğlu; Her ne kadar kullandırılan krediler değişken faizli kredi olarak verilmiş olsada bu uygulama Esnafımızın üstüne ağır bir yük getirmektedir bu faiz yükünün altından Esnaf ve Sanatkarımızın kesinlikle bu durumun altından kalkamayacağını özellikle belirtmek isteriz. Bizler Esnaf teşkilatları için ülke ekonomisine yön veren önemli unsurları oluşturmaktayız. Ancak yapılan bu haksız uygulamanın biran evvel durdurularak kullandırılmış kredilere uygulanan faiz oranlarının mevcut kullandırılmış oranlarda tutulması hususunda yetkililerden destek bekliyor, verilen bu kararın yeniden gözden geçrilmesini talep ediyoruz. Dedi.