Reklam

Şırnak Belediye Başkanı Yarka Mazbatasını Aldı

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka mazbatasını alarak görevine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Sanat Sokağında vatandaşların karşıladığı Başkan Yarka, daha sonra Milletvekili Arslan Tatar ve AK Parti il yönetimi ile beraber Şırnak Yüksek Seçim Kurulu’na geçerek, başkanlık mazbatasını aldı. Gençlerin coşkulu karşılaması ile Şırnak Adliyesinden çıkan Başkan Yarka, buradan vatandaşların sloganları eşliğinde Şırnak Belediyesine yürüyerek […]

Şırnak Belediye Başkanı Yarka Mazbatasını Aldı
Şırnak Belediye Başkanı Yarka Mazbatasını Aldı
Haber Merkezi
  • 10 Nisan 2024 22:35
  • 15 Nisan 2024 08:46

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka mazbatasını alarak görevine kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Sanat Sokağında vatandaşların karşıladığı Başkan Yarka, daha sonra Milletvekili Arslan Tatar ve AK Parti il yönetimi ile beraber Şırnak Yüksek Seçim Kurulu’na geçerek, başkanlık mazbatasını aldı.

Gençlerin coşkulu karşılaması ile Şırnak Adliyesinden çıkan Başkan Yarka, buradan vatandaşların sloganları eşliğinde Şırnak Belediyesine yürüyerek geldi.

Belediye Personelleri ve Birim Amirlerinin girişte karşıladığı Başkan Yarka, kesilen kurbanlar ve dualar eşliğinde görevine başladı.

Yeni döneme ilişkin basına açıklamalarda bulunan Başkan Yarka şunları söyledi:

“Seçimler bitti, dün itirazlar vardı, itirazlar sonuçlandı. Mazbatamızı aldık, sonra da kameralar karşısına çıktık. 14 meclis üyemiz ile beraber halkımız beni taktir etti. 26 kişilik grubumuzun 15’i bizde olmak kaydı ile yolumuza devam ediyoruz. Bugün itibari ile belediye başkanıyım. Milletvekilimiz, il başkanlığı teşkilatlarımız ile beraber bakanlıklar nezdinde daha önce 2023 yılında, milletvekilimizin öncülüğünde ön görüşmeler yapmıştık. Milletvekilimizin öncülüğünde bu bakanlıkları ziyaret edip burada projeleri uygulamak ve hayata geçirmek için hep birlikte çalışacağız. Şırnaklı hemşerilerimiz hiç kuşku duymasın, müsterih olsunlar, bize güvensinler, bize inansınlar. İnanın bizim Şırnak’tan başka bir derdimiz yok. Şahsi hiçbir çıkarımız yoktur. Her şey Şırnak için diyoruz. Her söylemde diyoruz. Gençlerimiz olsun, çocuklarımız olsun, kadınlarımız olsun, yaşlılarımız olsun, Şırnak’ta yaşayan tüm insanlara hizmet bizim boynumuzun borcudur” ifadelerinde bulundu.