Ayağı Emniyetin önündeki kapana sıkıştı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde ayağı bariyere sıkışan çocuk yaralandı. Alınan bilgiye göre, Vatan İlköğretim Okulu üçüncü sınıf öğrencisi Çiğdem Başak’ın (10) ayağı, Yeşiltepe Mahallesi’nden geçişi sırasında güvenlik amacıyla kurulan bariyere sıkıştı. Çevredekilerin müdahalesiyle Başak’ın ayağı sıkıştığı yerden çıkarılamayınca durum polis ve itfaiye ekiplerine iletildi. Ekiplerin uzun uğraşı sonucu bariyer demirleri kesilerek ayağı sıkıştığı yerden çıkarılan Başak, […]

Ayağı Emniyetin önündeki kapana sıkıştı
Ayağı Emniyetin önündeki kapana sıkıştı
baykal
  • Yayınlanma30 Kasım 2017 14:11

Şırnak’ın Silopi ilçesinde ayağı bariyere sıkışan çocuk yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Vatan İlköğretim Okulu üçüncü sınıf öğrencisi Çiğdem Başak’ın (10) ayağı, Yeşiltepe Mahallesi’nden geçişi sırasında güvenlik amacıyla kurulan bariyere sıkıştı.

Çevredekilerin müdahalesiyle Başak’ın ayağı sıkıştığı yerden çıkarılamayınca durum polis ve itfaiye ekiplerine iletildi.

Ekiplerin uzun uğraşı sonucu bariyer demirleri kesilerek ayağı sıkıştığı yerden çıkarılan Başak, yaralandı.

Silopi ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çıkan 1’inci Cadde’de bulunan ve araçlar için kurulan kapanın yanından geçen Çiğdem Başak, o sırada kapanan kapana ayağını kaptırdı. Küçük kızın feryatları ile polisler kapanı açmak istedi. Ancak, kapan açılmadı.

KURTARMA 1 SAAT SÜRDÜ

Bunun üzerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri genç kıza serum takıp bilincini açık tutmaya çalışırken, itfaiye ekiplerinin yetersiz kalması üzerine bu kez olay yerine vinç çağrıldı. Kurtarma çalışmaları sırasında acılar içinde kıvranan küçük Çiğdem’i yakınları sarılıp teselli etmeye çalışırken, Çiğdem’in ayağı vinç yardımıyla yerinden oynatılan kapandan çıkarıldı.

Yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmalarını izleyen Küçük Çiğdem’in yakınları sinir krizi geçirdi. Kapandan ayağı kurtarılan ve ağır yaralanan Başak, daha sonra olay yerine gelen ambulans ile Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Silopi’de yapılan ilk müdahaleden sonra küçük Çiğdem helikopter ile Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Çiğdem Başak’ın ayağının kurtarılması çalışmalarına Emniyet Müdürü Selçuk Erdoğan da katılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.