Reklam

Silopi’de şenlik havasında 23 Nisan kutlamaları

Silopi ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı tarafından konser verildi. Konserde çocuklar askeri bandoyu yöneterek, şarkılar seslendirdi.

Silopi’de şenlik havasında 23 Nisan kutlamaları
Silopi’de şenlik havasında 23 Nisan kutlamaları
Haber Merkezi
  • 24 Nisan 2024 11:18
  • 30 Nisan 2024 13:30

Silopi ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, şenlik havasında kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayamı, Silopi ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliğe Kaymakam Cihat Koç ve eşi Nurdan Koç, 172. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Ensar Bulutoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Saffet Özdemir, öğrenciler, velileri ve vatandaşlar katıldı. Silopi Kaymakamlığı önünde yapılan çelenk sunma töreninin ardından kutlamalar, şehir stadyumunda devam etti. Programda günün anlam ve önemi anlatıldı. Ardından şiirler okundu ve öğrencilerin çeşitli yöresel halk oyunları gösterisi ile devam etti. Şenlik havasında geçen kutlamaların yapıldığı sırada ailelerin cep telefonu ile programı çekmeleri ilginç görüntü oluşturdu. Etkinlik, geçit töreni ile son buldu.

ÇOCUKLAR ASKERİ BANDO YÖNETİP, ŞARKILAR SÖYLEDİ

Silopi ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı tarafından konser verildi. Konserde çocuklar askeri bandoyu yöneterek, şarkılar seslendirdi.

Silopi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Malatya 2’nci Ordu Komutanlığı Bando Komutanlığı, Sanat Sokağı’nda konser verdi. Etkinliğe Kaymakam Cihat Koç ve eşi Nurdan Koç, 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Osman Akyıldız, İlçe Emniyet Müdürü Saffet Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Albay Hakan Çetin yönetimindeki 23 kişiden oluşan bando ekibi tarafından marşlar ve Türk sanat müziği dinletisi yapıldı. Bando şefinin daveti üzerine öğrenciler sahneye çıkarak, koroya şeflik yaptı. Cudi Ortaokulu öğrencisi Abdulselam Tatlı ise askerler ile birlikte Çanakkale Türküsü’nü seslendirdi. Konseri dinleyen öğrenciler de türküye eşlik ederek alkışladı.

ŞIRNAK’TA 23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

Şırnak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıl dönümü coşku ile kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 104. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Şırnak Kapalı Spor Salonunda kutlama programı düzenlendi. Programda, öğrenciler, birbirinden güzel oyunlar ile 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladı. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile program son buldu.
Programa, Şırnak Valisi Cevdet Atay, 23. Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Emre Tayanç, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, askeri erkan, okul müdürler,, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

CİZRE’DE COŞKULU 23 NİSAN KUTLAMASI

Cizre’de Hamit Özalp Stadı’nda yüzlerce çocuk ve ailenin katılımıyla düzenlenen programda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Hamit Özalp Stadı’nda düzenlenen törende coşku ile kutlandı. Törene yüzlerce çocuk ve ailesi katıldı. Stadı dolduran çocuklar hazırladıkları gösterileri sergiledi. Çocuklar gösterileri ile tribünlerdeki vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Törene Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Garnizon Komutanı P.Albay Bülent Barış Sarp, Cizre Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Kazım Sezgin, İlçe protokolü ve Cizreli vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından çocuklar şiir okudu, dans ve koreografi gösterilerini sergiledi. Büyük bir coşkuyla kutlanan programda 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Nazlı Demir ve ilçe protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

CİZRE’DE ASKERİ BANDO TAKIMI GÖSTERİSİ BEĞENİ TOPLADI

Cizre’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 2.Ordu Komutanlığı Askeri Bando Takımı gösterisi büyük beğeni topladı.

Cizre’de İdil Caddesi Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Askeri Bando Takımı gösterisine ilgi büyük oldu. Cizre Kaymakamı Nazlı Demir; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programı kapsamında düzenlenen 2.Ordu Komutanlığı Bando Takımı gösterisine katıldı.

Programa; Garnizon Komutanı P.Albay Bülent Barış Sarp, Cizre Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Kazım Sezgin, İlçe protokolü ve Cizreli vatandaşlar katıldı.

Programda büyük bir coşkuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Cizreli çocuk ve gençlerin askeri üniformalı Bando Takımına ilgisi bir hayli büyük oldu.