Reklam

Çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı

  Gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terörün kökünün kazındığı Şırnak’ın Beytüşşebap kazasındaki Faraşin Yaylasında çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı.Silopi Gazetesi – Bir zamanlar teröristlerin kamp alanı olarak kullandığı Van, Hakkari ve Şırnak üçgenindeki Faraşin Yaylasına bu sene göçer akını yaşandı. Yaylada kurulan askeri üs bölgesiyle huzura kavuşan bölgede çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı. Binlerce göçerin […]

Çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı
Çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı
silopihaber
  • 4 Haziran 2020 09:07
  • 24 Temmuz 2021 11:59

 

Gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terörün kökünün kazındığı Şırnak’ın Beytüşşebap kazasındaki Faraşin Yaylasında çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı.
Silopi Gazetesi – Bir zamanlar teröristlerin kamp alanı olarak kullandığı Van, Hakkari ve Şırnak üçgenindeki Faraşin Yaylasına bu sene göçer akını yaşandı. Yaylada kurulan askeri üs bölgesiyle huzura kavuşan bölgede çatışma sesleri yerini çocuk seslerine bıraktı. Binlerce göçerin konakladığı 2 bin 625 yükseltili Faraşin Yaylası renk cümbüşü ile kartpostallık görüntü oluşturdu.


Yaylada bulunan çocuklardan Maviş Abi, ilk kez ailesi ile beraber yaylaya geldiğini söyledi. Yayladan çiçek toplayıp annesine götüreceğini aktaran Abi, “Yaylaya bir gün önce geldik, babam, amcam çadır kurdu. Bir müddet burada kalacağız. Buralar çok güzel, anneme çiçekler topladım, haneye gidince kendisine vereceğim” diye konuştu.
Ahmet Borak isimli yurttaş ise yıllardır ilk defa bu kadar göçerin bir araya geldiğini söyledi. Borak, “Her yıl yalnızca Beytüşşebap’taki göçerler buraya geliyordu. Bu yıl ülkenin dört bir yanından gelen göçerleri ağırlıyoruz. Allahın izniyle bu yıl çok randımanlı bir yıl olacak göçerler için” dedi.

Hazım Gökçe – Serdar Gükçe ŞIRNAK (İHA)