GÖRÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANI RUŞEN TELLİOĞLU: “BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, VATANDAŞLARIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”

Seçildikleri günden itibaren yaptıkları hizmetler hakkında genel bir açıklamada bulunan Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu verdikleri sözlerin tamamını yerine getirdiklerini, gönül belediyeciliği ile yaptıkları hizmetlerin en iyisini Görümlüye kazandırdıklarını söyledi. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Ak Parti’den Görümlü Belde Belediye Başkanı seçilen Ruşen Tellioğlu seçim vaatleri ve beldede de yapılan çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Görümlü […]

GÖRÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANI RUŞEN TELLİOĞLU: “BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, VATANDAŞLARIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”
GÖRÜMLÜ BELEDİYE BAŞKANI RUŞEN TELLİOĞLU: “BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, VATANDAŞLARIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR”
Haber Merkezi
  • 24 Ağustos 2023 12:54
  • 24 Ağustos 2023 12:59

Seçildikleri günden itibaren yaptıkları hizmetler hakkında genel bir açıklamada bulunan Görümlü Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu verdikleri sözlerin tamamını yerine getirdiklerini, gönül belediyeciliği ile yaptıkları hizmetlerin en iyisini Görümlüye kazandırdıklarını söyledi.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Ak Parti’den Görümlü Belde Belediye Başkanı seçilen Ruşen Tellioğlu seçim vaatleri ve beldede de yapılan çalışmalar hakkında açıklama yaptı. Görümlü halkına verdikleri tüm sözleri tuttuklarını ve beldeye birçok hizmeti de getirdiklerini ifade eden Başkan Tellioğlu, “Değerli hemşerilerim öncelikle hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlar, sağlıklı ve huzurlu günler dilerim. Sizlere belediye hizmetlerimiz hakkında bazı bilgiler söylemek istiyorum. 31 Mart 2019 yerel seçimlerden önce siz değerli hemşerilerimize yapacaklarımız hakkında vaatlerimiz olmuştu. Bu vaatleri görselleri ile beraber bir kitapçık halinde bütün hemşerilerimize senedimizdir. Seçilirsek dönem sonunda bu hizmetleri yapıp yapmadığımızı sorgulamanız içindi. Allah’a şükürler olsun ki söz verdiğimiz bütün hizmetleri ve çok daha fazlasını yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bunlarla ilgili siz değerli hemşerilerimize bazı bilgiler arz etmek istiyorum” diye konuştu.

belediyeciliği 3 ana başlık altında toplayan Başkan Tellioğlu, “Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu çerçevesinde belediyeciliği 3 ana başlık altında faaliyet ediyoruz. Bunlar temel hizmet belediyeciliği, sosyal hizmet belediyeciliği ve en önemlisi gönül belediyeciliğidir” dedi.

TELLİOĞLU YAPILAN TEMEL HİZMETLERİ ANLATTI

Belediyeciliğin ilk ayağı olan temel hizmet belediyecilik hizmetlerimizden bahseden Başkan Tellioğlu şunları anlattı:

“Öncelikle araç parkımızı hükümetimizin ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile 4 araçtan 20 araca çıkararak hizmete aldık. Akabinde altyapı çalışmalarımıza başladık. Bazı mahallelerde olmayan ve diğer mahallelerimizde de yıpranmış olan kanalizasyonlarımızı yaptık. Gerekli olan mahallelere içme suyu hatlarını döşedik. Akabinde yol genişletmelerimizi tamamladıktan sonra yol güçlendirme faaliyetleri çerçevesinde istinat duvarı çalışmalarını ve yağmur suyu kanalların çalışmalarını tamamladıktan sonra devam eden dere ıslah çalışmalarımızı başlattık. Ana caddelere asfaltlama çalışmalarına başladık ve bitirdik. Ara cadde ve sokaklarımızı parke taşı ile döşedik. Yollarımızı konforlu hale getirdikten sonra beldemize bisiklet ve yaya yolları da kazandırdık. Hemen akabinde zaten yeşili ile bilinen beldemizi daha da yeşillendirmek için ağaçlandırma çalışmalarını başlattık. Daha sonra aydınlatma çalışmalarına başladık. Ara cadde ve sokaklarımızı dekoratif kırlangıç aydınlatmalarla aydınlattıktan sonra ana caddelerimizi de dekoratif gerdanlarla aydınlattık. Bu çalışmalarımızdan sonra hemşerilerimiz için çok önemli olan kırsaldaki bahçe yollarına el attık bunlarla ilgili yeni yollar açmak sureti ile mevcut yolları da genişletme ve asfaltlama çalışmalarını bitirdik. Değerli hemşerilerim temel hizmet çalışmaları kapsamında yaptığımız en önemli çalışmalardan bir tanesi de çevre yolu olmuştur. Bildiğiniz üzere termik santrale kömür taşıyan tonajlı kamyonlar belde içinden geçiyordu. Bunlar hem can güvenliği hem de çevre kirliliği ve ses kirliliğine sebep oluyordu. Yaptığımız çevre yolu sayesinde bu olumsuzluklardan belde halkını kurtarmış olduk.

Değerli hemşerilerim bildiğiniz gibi daha önceki belediye hizmet binamız belediye çalışmalarına uygun değildi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetimiz sayesinde beldemize iki adet belediye hizmet binasını da kazandırdık. Bunlar haricinde aile hekimliği binamız olmasına rağmen ancak doktor ve hemşire olmadığı için binada atıl bir duruma gelmişti. Eski belediye binasını onarıp aile hekimliği binasına uygun hale getirip, İl Sağlık Müdürlüğünün destekleri ile doktor hemşire ve hizmetli kadrolarını getirerek Aile Hekimliğini aktif hale getirip hemşerilerimizin hizmetine sunduk.

Bunların haricinde de beldemizdeki mevcut mezarlıklarımız doluluk oranları açısından yaşanan güçlükleri bertaraf etmek için bir vatandaşımızın kendi arazisini hibe etmesi ile belediyemiz çalışmaları sayesinde yeni mezarlık alanımızı beldemize kazandırmış olduk. Beldemize ve vatandaşlarımıza kazandırdığımız iki hizmeti daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Şahsımın yapımını ve finansmanını üstlendiği yeni mahallemize bir cami ve çocuklarımız için elzem olan anaokulunu kazandırdık.”

BAŞKAN TELLİOĞLU SOSYAL BELEDİYECİLİK ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Sosyal Belediyecilik çalışmalarına değinen Başkan Tellioğlu şunları söyledi:

“Değerli görümlüler temel hizmetler belediyeciliği yanında sosyal belediyeciliği de ihmal etmedik. Bu kapsamda yaptığımız çalışmaları siz değerli hemşerilerimize arz etmek istiyorum.

Bu çalışmalar neticesinde seyirtepe sosyal yaşam alanını hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Bu sayede kadınlarımız ve gençlerimiz gece gündüz bu sosyal yaşam alanlarından faydalanıyorlar. Her mahallemize geleceğimiz olan çocuklarımıza oyun parkları kazandırdık. Yine hemşerilerimize ve dışardan gelen vatandaşlara kardeş belediyemiz olan Antalya Kaş belediyesinin beldemize kazandırdığı mesire alanımızı hizmete sunduk. Bu vesile ile değerli kaş belediye başkanımız sayın Mutlu Ulutaş’a huzurlarınızda teşekkürlerimi bildiriyorum.

Değerli hemşerilerim beldemizde sportif anlamda bizden önce yalnızca bir adet halı saha mevcuttu. Bizim dönemimizde hemşerilerimize kazandırdığımız 1 adet daha halı saha 2 adet basketbol sahası 2 adet voleybol 2 adet tenis kortu 1 adet yüzme havuzu, kadınlarımız için egzersiz alanları kazandırdık. Ayrıca yakında ihalesi yapılacak gençlik merkezimizi de kazandıracağımızın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sosyal hizmetler kapsamında her yıl kadınlarımıza gerek gençlerimize, şehir dışı geziler düzenliyor ve çok sık olmak üzere yemekli sosyal faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalar çerçevesinde değerli öğretmenlerimizi sağlık çalışanlarımızı ve askerlerimizi de hiç bir zaman ihmal etmiyor onlarla da çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında hemşerilerimize kültürel gezi turları düzenliyoruz.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında servis araçlarımızla çok ama çok ucuz ulaşım sağlıyoruz. Ulaşım kapsamında maddi durumu iyi olmayan hemşerilerimize, gazilerimize, şehit yakınlarımıza ve engelli hemşerilerimize ulaşımı ücretsiz sağlıyoruz. Ayriyeten servis araçlarımızla ücretsiz olarak her bir hemşerimizin düğün, nişan ve taziyelerine ulaşımı sağlıyoruz. Bunun dışında şehir dışına YKS-KPSS-AYT-TYT sınavlarına giden öğrencilerimize ücretsiz olarak ulaşım konaklama ve yemek hizmetlerimizi daima sunuyoruz. Değerli öğrencilerimize her sene mezuniyet etkinlikleri düzenliyoruz. Üniversite okuyan öğrencilerimize imkanlar çerçevesinde burs veriyoruz.

Sosyal belediyecilik hizmetleri kapsamında maddi durumu iyi olmayan veya özel durumu olan hemşerilerimize sürekli gıda ve giyecek yardımları yapıyoruz.

Gençlerimize yönelik sportif ödüllü turnuvalar düzenliyoruz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda ve konforda eğitim öğretimlerini gerçekleştirebilmeleri için okul iç dış boyama ve eksik olan klima, bilgisayar, buzdolabı, masa, sandalye kırtasiye ve oyuncak gibi malzeme desteğinde bulunuyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimize kışlık giyecek ve ayakkabı desteğini esirgemiyoruz.

Beldemiz kadınlarına sosyal ve eğitici olması için yaptığımız girişimler neticesinde aile bakanlığına bağlı aile destek merkezi kurulumu gerçekleşti ve merkezimiz bünyesinde el sanatları kursu, kilim dokuma kursu, giyim tekstil kursu, bilgisayar kursu ve kuran kursu açılmış olup bu kurslarda 100’den fazla kadınımız kurs görmektedir ve merkezimizde çocuk kreşi de mevcuttur. Kadınlarımıza yönelik hizmetleri kapsamında milli eğitime bağlı mesleki eğitim programı çerçevesinde kilim dokuma atölyesi kurulmuş olup  kadınlarımız hem sosyal bir aktivite yaparken bunun yanında meslek öğrenip aile bütçesine de bir katkı sunuyorlar.

Bu çalışmaların yanında pandemi döneminde hemşerilerimizi yalnız bırakmayarak pandemi dönemi boyunca hemşerilerimize hijyenik malzemeler maske, eldiven ve gıda yardımlarında bulunduk. Yüzyılın felaketi olan 6 şubat depreminde de belde halkı ile beraber depremzede hemşerilerimize en hızlı şekilde yardım tırlarını yola çıkardık ve gönüllü hemşerilerimizle beraber belediye personellerimizle birlikte deprem bölgesinde kurtarma çalışmalarına katıldık.”

TELLİOĞLU: “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ”

Gönül Belediyeciliğini önemsediklerini ve bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını açıklayan Başkan Tellioğlu şöyle konuştu:

“Değerli hemşerilerim Ak Partimizin ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın en önemsediği belediyecilik hizmeti gönül belediyeciliğidir. Bu vizyonla Ak belediyecilik hizmetlerimizin yanında hemşerilerimizin gönlünü kazanmak için gece gündüz cadde-cadde, sokak-sokak, ev-ev gezerek hemşerilerimizin misafiri oluyor, yemeğini yiyor çayını içiyoruz, derdiyle dertleniyor, sevinciyle seviniyoruz. Ayda yılda bir değil her gün, her an halkın içinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Yaptıklarımız hizmetlerin değerlendirmelerini yaparken gelecekteki hizmetlerimiz hakkında da istişarelerde bulunuyor, halkın istek ve önerilerini alıyor ve bu bilgiler ışığında projelerimizi yapıyoruz. Gönül kazanılmadıkça hiç bir hizmetin projenin değeri kıymetinin olmadığının bilincindeyiz. Hemşerilerimizin gönlünü kazanmak için gece gündüz kimi zaman bire bir kimi zaman evlerine misafir kimi zaman onları evimizde misafir ederek kimi zamanda halk buluşmaları çerçevesinde hep iç içe gönül gönüle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkın gönlünü kazanmayan hiçbir irade başarıya ulaşamaz. Bu şiarla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu hizmetleri gerçekleştirmemize imkan ve olanak sağlayan başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve bütün kabinesine ve önceki dönem milletvekilimiz sayın Rızgin Birlik’e ve mevcut milletvekilimiz sayın Arslan Tatar’a ayriyeten en önemlisi hiçbir zaman güven ve desteklerini bizden esirgemeyen her şeyin en güzeline layık olan siz birbirinden değerli hemşerilerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Açıklamasının sonunda Başkan Tellioğlu, “Bundan sonrada siz değerli hemşerilerimi daha güzel hizmet etmek için hiç durmadan çalışmalarıma devam edeceğiz. Bu vesile ile sizleri sevgi ve saygılarımla Allah’a emanet ediyorum. Kalın sağlıcakla.” sözleri açıklamasını tamamladı.