Silopi’nin en iyi genç sesi belli oldu

Silopi ilçesinde liseler arası altın ödüllü ses yarışması düzenlendi. Birinci olan öğrenciye çeyrek altın verildi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen liseler arası ses yarışmasına öğreniler yoğun ilgi gösterdi. Silopi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen liseler arası ses yarışmasının […]

Silopi’nin en iyi genç sesi belli oldu
Silopi’nin en iyi genç sesi belli oldu
Haber Merkezi
  • Yayınlanma20 Mayıs 2024 21:42

Silopi ilçesinde liseler arası altın ödüllü ses yarışması düzenlendi. Birinci olan öğrenciye çeyrek altın verildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen liseler arası ses yarışmasına öğreniler yoğun ilgi gösterdi. Silopi Bilim ve Sanat Merkezi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen liseler arası ses yarışmasının finali gerçekleştirildi. 38 yarışmacı için ön eleme turu ve yarı final turu yapıldı. Koç İlkokulu Konferans salonundan düzenlenen finale, öğrenciler aileleri ve öğretmenler katıldı.

Yarışmada, birinci olan Silopi Anadolu Lisesi öğrencisi Dicle Kabul çeyrek altın, ikinci olan Senan İdin Fen Lisesi öğrencisi Mercan Saygılı 2 bin TL, üçüncü olan açıköğretim öğrencisi Rojin Rüzgar bin TL ödül kazandı.

Öğrencilere hediyelerini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Sönmez takdim etti.