ŞIRNAK’TA BAŞKAN ADAYI YARKA’YA MEŞALELİ VE COŞKULU KARŞILAMA

AK Parti’nin Şırnak Belediye Başkan adayı olan Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak’a döndüğünde büyük bir coşkuyla karşılaştı. Havalimanında davul zurna, pankart ve bayraklarla karşılanan Yarka, 100 araçlık konvoyla kente giriş yaptı. Yarka, aday tanıtım programında partililerle bir araya geldi. AK Parti’nin Şırnak Belediye Başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Mevcut Belediye Başkanı […]

ŞIRNAK’TA BAŞKAN ADAYI YARKA’YA MEŞALELİ VE COŞKULU KARŞILAMA
ŞIRNAK’TA BAŞKAN ADAYI YARKA’YA MEŞALELİ VE COŞKULU KARŞILAMA
Haber Merkezi
  • Yayınlanma22 Ocak 2024 19:13

AK Parti’nin Şırnak Belediye Başkan adayı olan Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak’a döndüğünde büyük bir coşkuyla karşılaştı. Havalimanında davul zurna, pankart ve bayraklarla karşılanan Yarka, 100 araçlık konvoyla kente giriş yaptı. Yarka, aday tanıtım programında partililerle bir araya geldi.

AK Parti’nin Şırnak Belediye Başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak’a dönüşünde büyük bir sevgi gösterisiyle karşılaştı. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda davul zurna, pankart ve bayraklarla karşılanan Yarka, 100 araçlık konvoyla kente giriş yaptı. ‘Şırnak Seninle Gurur Duyuyor’, ‘Başkan Yarka’ sloganlarıyla destek veren vatandaşlar, Yarka’ya yeniden başkan olması için güvenlerini dile getirdiler. Kent Merkezi Sanat Sokağı’nda düzenlenen aday tanıtım programında Ak Parti Milletvekili Arslan Tatar, Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka, Ak Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve partililerle katıldı.

Burada vatandaşlara seslenen Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka, “sizler Şırnak’a hizmet yapan adamı unutmuyorsunuz. Bizde, anket, teamül, sahadaki vatandaşlarımızın istekleri ve genel merkezimizin taktirleri ile yarım kalan işleri tamamlamak üzere devam kararı aldık. Cumhur ittifakının bana verdiği göreve ihanet etmeden, tek amaç ve arzum sizlere hizmet aşkı ile bugüne getirdik. Şırnaklı hemşerilerim il, ilçe ve beldeleri ile her şeyin en güzeline layıktır. Ama bizler yıllardan beridir o şefkati görmedik. Hep böyle geçici hizmetler ile oyalandık. Ama AK Parti hizmet siyasetinin bir neferi olarak geldik bu iş böyle olmaz dedik. Batıda ne varsa, Diyarbakır’da ne varsa, Konya’da ne varsa benim ilimde de olacak. Çünkü geleceğimiz olan bu gençliğin önünü bizler açacağız. Sizler bana vermiş olduğu güç ve kudret sayesinde geçirdiğimiz 5 yılda Şırnak’ta çok güzel işler yaptık” dedi.

 

Burada toplanan kalabalığa hitaben konuşma yapan Ak Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar; “2024 yerel seçimlerinin başta Şırnak’ımız olmak üzere bütün ülkemizde hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ak Partimizin yerel yönetim anlayışının temelini hizmet refah  ve adalet anlayışı oluşturmaktadır. Toplumun her kesimine hizmet etme azmi ile din, dil, ırk, mezhep ve siyasi parti ayrımı yapmaksızın her bir vatandaşımızın hizmetini görme gayesindeyiz. Bu anlayış ile Şırnak genelinde 19 belediyemizde halkımızın teveccühü mazhar olacağız. Kutuplaştırıcı değil bütünleştirici bir anlayış ile sadece şehirlerimizi ihya etme çabası içerinde olmayacağız, aynı şekilde gönülleri de ihya etme çabası içerinde olacağız. Halkımızın iradesiyle şekillenen aday tercihlerimizi ilçeler ve beldeler için en geç ay sonunda ilan etmiş olacağız. Geleceğin Şırnak’ı halkımızla birlikte ihya ve inşa edeceğiz, Türkiye yüzyılını halkımızla birlikte inşa edelim.  Petrol Şehri Şırnak, ilimizin istihdamına çok büyük katkısı  olacak. Günlük 33 bin varil üretim kapasitesi 2024 yılı sonunda 100 bin varile ulaşacaktır. En az 1500 yeni istihdam ile 1500 gencimize ekmek kapısı açılacak” dedi.

AK Parti’de 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ilin belediye başkan adayları açıklandı. 17’si büyükşehir olmak üzere 48 ilin Belediye Başkan Adayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Adaylar ise şu şekilde: “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adıyaman Belediye Başkanı Adayı Ziya Polat, Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Ağrı Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Aydın, Aksaray Evren Dinçer, Amasya Mehmet Uyanık, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Turgut Altınok, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Hakan Tütüncü, Ardahan Belediye Başkanı Adayı Yunus Baydar, Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan, Bayburt Belediye Başkanı Adayı Mete Memiş, Bilecik Belediye Başkanı Adayı Mustafa Yaman, Bolu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Emin Demirkol, Burdur Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek, Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Halis Bilden, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, Gümüşhane Belediye Başkanı Adayı Ercan Çimen, Hakkari Belediye Başkan Adayı İsmet Ölmez, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Iğdır Belediye Başkan Adayı Ülkü Öcal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Fırat Görgel, Karabük Belediye Başkanı Adayı Özkan Çetinkaya, Karaman Belediye Başkanı Adayı Mevlüt Akgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Saygılı, Kırşehir Belediye Başkan Adayı Osman Arslan, Kilis Belediye Başkan Adayı Reşit Polat, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Uğur İbrahim Altay, Kütahya Belediye Başkanı Adayı Kamil Saraçoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Sami Er, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Abdullah Erin, Muş Belediye Başkan Adayı, Feyat Asya, Nevşehir Belediye Başkanı Adayı Mehmet Savran, Niğde Belediye Başkan Adayı Emrah Özdemir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Yusuf Alemdar, Siirt Belediye Başkanı Adayı Ekrem Olğaç, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeynel Abidin Beyazgül, Şırnak Belediye Başkanı Adayı Mehmet Yarka, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Cüneyt Yüksel, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Tunceli Belediye Başkanı Adayı Erkan Eroğlu, Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın. Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Yozgat Belediye Başkanı Adayı Celal Köse, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Ömer Selim Alan.”