Reklam

DEİK Türkiye – Irak İş Konseyi Üyesi Türk İş İnsanı Karaman Irak Dönüşü Açıklamalarda Bulundu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi üyesi aynı zamanda Uluslararası lider iş insanları LEADERS üyesi iş insanı Şaban Karaman, Irak genelindeki en büyük sorun ve ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda yer alan enerji alanında çalışmalar yapmak üzere bir ziyaret gerçekleştirdi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi enerji sektörün de faaliyet yürüten İş […]

DEİK Türkiye – Irak İş Konseyi Üyesi Türk İş İnsanı Karaman Irak Dönüşü Açıklamalarda Bulundu
DEİK Türkiye – Irak İş Konseyi Üyesi Türk İş İnsanı Karaman Irak Dönüşü Açıklamalarda Bulundu
Haber Merkezi
  • 1 Eylül 2023 07:07
  • 15 Nisan 2024 09:00

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi üyesi aynı zamanda Uluslararası lider iş insanları LEADERS üyesi iş insanı Şaban Karaman, Irak genelindeki en büyük sorun ve ihtiyaçlar arasında ilk sıralarda yer alan enerji alanında çalışmalar yapmak üzere bir ziyaret gerçekleştirdi.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi enerji sektörün de faaliyet yürüten İş insanı Şaban Karaman, Irak’a yaptığı ziyaret sonrası Habur Sınır kapısı üzerinden Türkiye girişinde açıklamalarda bulundu.

Irak’ta enerji alanında görüşmeler ve ziyaretler gerçekleştirdikten sonra Türkiye’ye dönen iş insanı Şaban Karaman iki ülke arasındaki ticaret, kadim dostluk ve komşuluk ilişkilerinin daha da perçinleşmesinde aktif rol oynayan ihracat hacminin daha da arttırılması yönünde çalışmalar sürdüğünü ifade eden Karaman, yazılı açıklamada bulundu.

DEİK üyesi aynı zamanda LEADERS üyesi olan Türk iş insanı Şaban Karaman yaptığı açıklamada, “DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyimiz kurucularımız tarafından, kurulduğu 2001 yılından bu yana II. Körfez Savaşı sonrası dönemde özellikle inşaat, altyapı ve enerji sektörlerinde büyük bir yeniden yapılanmaya giren Irak’taki projelerin yapımı ve tanıtımında önemli rol üstlenmiştir. Bu bağlamda, İş Konseyi olarak, Irak’ın yeniden yapılanmasına ilişkin birçok uluslararası etkinliğe iştirak edilmiş ve Irak’ın yeniden yapılanmasında lokomotif olan enerji,inşaat ve altyapı sektörlerinde etkinlikler düzenlenmiştir. Diğer yandan, DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyi, Irak’ta iş yapmakta olan firmaların bölgede yaşanan güvenlik zafiyeti,  ekonomik problemler ve siyasi istikrarsızlığa bağlı olarak yaşadığı mağduriyetlerin çözülmesi ile alakalı aktif şekilde varlık göstererek Irak ve Türk tarafında yetkili makamlarla görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Bu sefer ki Irak gezimde özelikle şehir elektrik enerji hatlarının çok deforme olduğunu ve ülke genelinde günün birçok saatinde jeneratörler aracılığı enerji akımının verildiğini gördüm ve bunun hem çevreye hem de ülke ekonomilerine çok yük olduğunu dile getirdim tabi bu konuda da çalışmalarımız var ve bir sonraki ziyarette inşallah olumlu güzel faaliyetlerimiz olacaktır” şeklinde konuştu.