Reklam

ŞIRNAK’TA 112’YE GELEN ÇAĞRILARIN YÜZDE 85’İ ASILSIZ

Şırnak Valisi Cevdet Atay başkanlığında 112 Acil çağrı Merkezi il koordinasyon ve komisyon toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda, Acil Çağrı Hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması ile ilgili birimler arasındaki işbirliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi konularında değerlendirmelerde bulunan Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Erhan Tatar, Şırnak İlinin istatistiklerine ve özellikle asılsız […]

ŞIRNAK’TA 112’YE GELEN ÇAĞRILARIN YÜZDE 85’İ ASILSIZ
ŞIRNAK’TA 112’YE GELEN ÇAĞRILARIN YÜZDE 85’İ ASILSIZ
Haber Merkezi
  • 18 Ekim 2023 07:41

Şırnak Valisi Cevdet Atay başkanlığında 112 Acil çağrı Merkezi il koordinasyon ve komisyon toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıda, Acil Çağrı Hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması ile ilgili birimler arasındaki işbirliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi konularında değerlendirmelerde bulunan Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Erhan Tatar, Şırnak İlinin istatistiklerine ve özellikle asılsız çağrı oranlarına dikkat çekti. Asılsız Çağrılar hakkında açıklama yapan Tatar şunları söyledi:

“İlimiz asılsız çağrı oranı yüzde 85,04 ile Türkiye ortalaması olan yüzde 70,94 in üzerindedir. Bu oranı Türkiye ortalamasının altına düşürmek amacıyla kısa, orta ve uzun vadeli çözüm önerilerini içeren bir eylem planı sunduk. Vatandaşlarımız bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Ayrıca toplantıda gelen asılsız çağrılara ise 1250 TL İdari Para Cezası uygulanacağı duyuruldu.