Gazeteci Azizoğlu, Şal Şapik tanıtımı için podyuma çıktı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY)’e bağlı Zaho kenti Delal Köprüsü’nde Şal u Şepik Festivali düzenlendi.  Gazeteci-Sinema oyuncusu Halil Azizoğlu şal şapik tanıtımı için podyuma çıktı. Delal Köprüsü’nde Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan Şal û Şepik ustalarının katıldığı Şal û Şepik Festivali düzenlendi. Düzenlenen festivalde Şal u Şepikler mankenler tarafından podyumda sergilendi. Bu yıl 2’incisi düzenlenen […]

Gazeteci Azizoğlu, Şal Şapik tanıtımı için podyuma çıktı
Gazeteci Azizoğlu, Şal Şapik tanıtımı için podyuma çıktı
Haber Merkezi
  • Yayınlanma20 Mayıs 2024 21:46

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY)’e bağlı Zaho kenti Delal Köprüsü’nde Şal u Şepik Festivali düzenlendi.  Gazeteci-Sinema oyuncusu Halil Azizoğlu şal şapik tanıtımı için podyuma çıktı.

Delal Köprüsü’nde Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan Şal û Şepik ustalarının katıldığı Şal û Şepik Festivali düzenlendi. Düzenlenen festivalde Şal u Şepikler mankenler tarafından podyumda sergilendi. Bu yıl 2’incisi düzenlenen Zaxo Şal u Şepik Festivaline Şırnak’ı temsilen Favori Şal u Şepik Atölyesi ustaları Rıdvan Ertaş ve Veysi Kuran katıldı.

Şırnaklı ustaların dikmiş olduğu şal şapiki Gazeteci-Sinema oyuncusu Halil Azizoğlu podyumda tanıttı. Gazeteci Azizoğlu, Aynur Doğan ve Şivan Perwer gibi sanatçıların katıldığı festivalde Şırnak’ı temsil etti. Şırnak’ın Cizre ilçesinden ayrıca Cizre Mala Dengbeja ekibi Mesut Ciziri, Dengbej Abdurrahman, Mecit Hoca ile Diyar Aslan konser verdi.

Sergide ayrıca Şırnaklı kadınlar tarafından dokunan el işi çantalar ve çeyizlik malzemelerde sergilendi.