Silopi’de şehit mezarları ziyaret edildi

Silopi’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit mezarları ziyaret edildi. SİLOPİ GAZETESİ – Silopi Kaymakamlığı’nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehit kabirleri ziyaret edildi. Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Engin Candaş, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Karaduman ve çok sayıda kişinin katılımıyla yapılan ziyarette şehitlerin kabirlerine […]

Silopi’de şehit mezarları ziyaret edildi
Silopi’de şehit mezarları ziyaret edildi
Haber Merkezi
  • Yayınlanma15 Temmuz 2020 14:15

Silopi’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit mezarları ziyaret edildi.

SİLOPİ GAZETESİ – Silopi Kaymakamlığı’nca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehit kabirleri ziyaret edildi. Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, 172’nci Zırhlı Tugay Komutanı Engin Candaş, İlçe Emniyet Müdürü İzzet Karaduman ve çok sayıda kişinin katılımıyla yapılan ziyarette şehitlerin kabirlerine karanfil bırakılıp, dualar okundu.

Silopi Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Şehit İbrahim Halil Barkın ile Şehit Ahmet Akyel’in mezarları ziyaret edilerek dualar okundu ve karanfil bırakıldı. Daha sonra Yenişehir Mahallesi’ndeki mezarlık ziyaret edilerek PKK’lı teröristlerce yola tuzaklanan bombanın infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Diyar Bilen ile Servet Bilen’in mezarı ziyaret edilerek burada da dualar okunarak karanfil bırakıldı.

Son olarak İpekyolu Gümrük Müdürlüğü Lojmanlarında bulunan Cami de İlçe müftülüğünce okunan 120 Hatim-i şerif bütün şehitlerin ruhuna hediye edildi.

Burada şehitler anısına okunan duaların ardından program son buldu.

 

office yazılım lisansı satın al