Silopi’de SMA hastası için yardım gecesi

Şırnak’ın Silopi ilçesinde SMA TİP1 hastası Menesa Lina için yardım gecesi düzenlendi. Silopi’de bir otelde düzenlenen yardım gecesine Silopi Kaymakamı Cihat Koç, İş insanları, Kamu kurum müdürleri, esnaflar, Sivil Toplum Dernekleri ve vatandaşlar katıldı. Program sunucuların SMA hastalığı hakkında bilgi vermesi ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Silopi Kaymakamı Cihat Koç, “Menesa Lina ilk defa […]

Silopi’de SMA hastası için yardım gecesi
Silopi’de SMA hastası için yardım gecesi
Haber Merkezi
  • Yayınlanma25 Mayıs 2024 11:54

Şırnak’ın Silopi ilçesinde SMA TİP1 hastası Menesa Lina için yardım gecesi düzenlendi.
Silopi’de bir otelde düzenlenen yardım gecesine Silopi Kaymakamı Cihat Koç, İş insanları, Kamu kurum müdürleri, esnaflar, Sivil Toplum Dernekleri ve vatandaşlar katıldı.


Program sunucuların SMA hastalığı hakkında bilgi vermesi ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Silopi Kaymakamı Cihat Koç, “Menesa Lina ilk defa burada gördüm fotoğraflar haricinde. Dünyadan haberi yok. O dünyadan haberdar olarak yaşayacak inşallah. Sizlerin desteği ile. Silopi’nin bugün itibari ile birinci gündem konusu Menesa Lina’dır arkadaşlar. Bütün kurum amirlerine talimatımdır.

Herkes kurumunda Menesa Lina içn çalışmasını yapacak. Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim, muhtarlarımız kendi köylerinde, her köyde, her mahallede bu çalışmayı yapacağız. Silopi bu noktada kendini ispat emiş bir ilçe. Yani biz özellikle deprem döneminde buradaki seferberliği eşimde burada gözlerim yaşararak izledim. Şimdi aynı seferberliği Menesa için yapacağız. Bu noktada Kaymakamlığımız, sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakfı’da ailenin yanında ilk etapta 50 bin lirayı oradan ailemize aktaracağız. Şahsi olarak ta ben zengin bir adam değilim maaşımdan başka malım mülküm yok ama Allah yardım eder. 50 bin lira da ben kendi adıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.


Kucağında kızı ile birlikte konuşma yapmak için kürsüye çıkan Anne Seher Nergiz gözyaşları içerisinde yaptığı konuşmasında, “bir anneyim ben. Bir anne için yaşanabilecek en zor durum evladını kaybetmektir. Ben kızımı hergün gözlerimin önünde erirken izliyorum. Kızımın acılarını dindirmedikçe, ona bakarken utanıyorum. Bizim hikayemiz yarım kalmasın. Ne olur kızımın ellerinden tutun” diye konuştu.


Gecenin ilk bağışı 100 bin Tl ile başladı. Ardından salonda bulunan katılımcılar birer birer bağışta bulundu. Sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayınla da yurt için ve yurt dışından da Valilikçe onaylanan hesaba destek bağışları yapıldı. Kampanyanın istenilen meblağa ulaşıncaya kadar devam edeceği belirtildi.