Reklam

ŞIRNAK’TAKİ OKULLAR MEHMETÇİK İLE GÜZELLEŞİYOR

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünden Silopi’ye gelen 10 kişilik ekip okullarda tadilat, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Mili Savunma Bakanlığınca görevlendirilen askeri personeller, Şırnak Valiliği koordinesinde il genelindeki 28 okul ile bakım onarıma ihtiyaç duyulan kurum binalarını tespit ederek çalışma başlatıyor. Silopi ilçesine bağlı Mahmutlu köyü Rauf Osman Karadeniz İlk ve […]

ŞIRNAK’TAKİ OKULLAR MEHMETÇİK İLE GÜZELLEŞİYOR
ŞIRNAK’TAKİ OKULLAR MEHMETÇİK İLE GÜZELLEŞİYOR
Haber Merkezi
  • 31 Ekim 2023 14:08
  • 3 Kasım 2023 14:10

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesindeki Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğünden Silopi’ye gelen 10 kişilik ekip okullarda tadilat, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi.

Mili Savunma Bakanlığınca görevlendirilen askeri personeller, Şırnak Valiliği koordinesinde il genelindeki 28 okul ile bakım onarıma ihtiyaç duyulan kurum binalarını tespit ederek çalışma başlatıyor. Silopi ilçesine bağlı Mahmutlu köyü Rauf Osman Karadeniz İlk ve Ortaokul binasında inceleme de bulunan askeri personeller gerekli görülen noktalarda onarım ve tadilat işlerine başladı. Zaman kaybetmeden yapılan çalışmalarda elektrik tesisatları, iç ve dış cephe boyası, badana, fayans işleri, lambalar, su tesisatı ve kapı onarımlarını gerçekleştirdiler.

Sabah erken saatlerde başlayan ve akşam geç saatlere kadar devam eden askerler yoğun bir tempo ile çalışıyor. Çalışmalara okulun öğretmen ve idari personeli de eşlik ediyor.

Okulun eskiyen Türk Bayrağı da yenisi ile değiştirildi. Bayrağı öpüp alınlarına koyan askerler göndere çekti.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen ve ekibin başında bulunan Başçavuş Rafet Sarıkaya okulda yapılan çalışmaları ilgi ile izleyen köy öğrencilerinin yakın ilgisi ile karşılaştı. Komutana sarılan öğrenciler teşekkürlerini dile getirdi. Okulun 5. sınıf öğrencisi Hatun Kartal, “asker ağabeyler geldi güzel okulumuzu daha da güzelleştirdiler. Eksikleri tamamladılar onlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Rauf Osman Karadeniz İlk ve Ortaokul Müdürü Mustafa Güneş ise şunları söyledi: “okulumuza milli Savunma Bakanlığından gönderilen uzman ekip önce eksikleri belirleyip çok kısa bir sürede bakım onarım ve tadilat işlemlerimiz tamamlanmıştır. Bu konuda emeği geçen tüm askeri personelimize, Milli Savunma Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz.”