BAŞKAN AZİZOĞLU “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar cemiyeti Başkanı Halil Azizoğlu ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Azizoğlu mesajında, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, […]

BAŞKAN AZİZOĞLU “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”
BAŞKAN AZİZOĞLU “21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”
Haber Merkezi
  • 21 Ekim 2023 13:50
  • 3 Kasım 2023 13:50

Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar cemiyeti Başkanı Halil Azizoğlu ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Azizoğlu mesajında, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır.

Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol üstlenmektedir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli basın çalışanı meslektaşlarımızın ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.